tinnitus-tedavisi
Kulak Çınlamasına Pratik Çözümler
28 Mart 2017
kulak-cinlama-tedavisi
Kulak Çınlamasına Kesin Çözüm Nedir
28 Mart 2017

Tinnitus Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Tinnitus Bitkisel Tedavi

Tinnitus bitkisel tedavi, kulak çınlaması ilacı nedir, kulak çınlaması nasıl giderilir. Tinnitus bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Tinnitus bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Tinnitus bitkisel tedavi için kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Fakat öncelikle tinnitus yani kulak çınlaması hakkında kısaca bilgi verelim. Bununla birlikte tinnitus için bazı tavsiyeler verelim.

Tinnitus Nedir ?

Tinnitus yani kulak çınlamasının kesin sebebin anlaşılması için sağlık uzmanından destek alınmalıdır, çünkü birden fazla sebebi olabilir. Kulak çınlamasının sebebini uzmanları ikiye ayırmaktadır; psikolojik sebepler, fiziki sebepler.

Tinnitus Psikolojik Sebepler : Aşırı yorgunluk, uykusuzuluk, hareketsizlik, aşırı süre ve gece geç saatlerde bilgisayar başında kalmak, stres, depresyon.

Tinnitus Fiziki sebepler : Travma, enfeksiyon, alerji, kafadan darbe alma.

Tinnitus için Pratik Tavsiyeler

Daha aktif olun, spor yapın.

Stresli ortamlardan uzak durmaya çalışın,
Stres ve yorgunluğu azaltacak meditasyon veya yoga ile ilgilenmeye çalışın.

Aspirin, aspirin içeren ürünler, ibuprofen ya da naproksen gibi diğer nonsteroid anti inflamatuar ilaçlar (NSAID) kullanımını sınırlayın.

Kulak çınlamasına neden olan seslerden uzak durmaya çalışın, gerekirse kulak koruyucu kullanın.

Düzenli egzersiz. Egzersiz kulak yapılarına kan akışını arttırır. Ama aşırı ekstansiyon pozisyonda boyun tutmak gibi egzersizlerden kaçının.

Sessiz ortamda durmak da kulak çınlamasının rahatsız etmesine neden olabilir, bundan dolayı sesi perdeleyecek hafif müzikler dinleyin.

Kafein, alkol, tüketimini durdurmalısınız.

Sigara ve diğer tütünleri bırakmalısınız. Nikotin alımı kan akışını azaltarak aşırı kulak çınlamasına neden olur.

Tinnitus Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Ginkgo Biloba

Günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Ginkgo Biloba Türkçe anlamı mabet ağacı olarakta bilinmektedir. Çin tıbbında tedavi yöntemi olarak kullanılan bir tür ağaçtır.

Ancak Ginkgo Biloba nın doğal hali değil Ginkgo Biloba yapraklarıyla hazırlanan tamamen bitkisel birleşimini kullanmanız gerekmektedir.

Ginkgo Biloba ; Alzheimer hastalığının belirtilerini azaltır, kulak çınlamasına (tinnitus) iyi gelir, baş dönmesi bulartı belirtilerine iyi gelir. Belleği korur, cinsel gücü arttırır ve antioksidan etkilidir.

Ginkgo Biloba beyine kan akışını arttırır. Kulağa kan akışını arttırır.
Besleyicidir (Gözü besler). Kalbi güçlendirir. Damar açıcıdır. Gibi bir çok faydası olduğu söylenmektedir. (kaynak:hastatv com)

Keten Tohumu

Kulak çınlaması kan akışındaki bozukluğundan ortaya çıkar. Kan akışını düzenlemek için ise en önenli doğal etken Omega-3 tür. Omega-3 yağları vücudun üretemediği, mutlaka dışarıdan besinlerle alınması gereken yağlardır.

Bu yağların bağışıklık sistemini, beynin normal gelişimini, göz ve sinir sisteminin gelişimini destekler. Bunun yanısıra eklemleri, kalp ve damar sağlığını koruma, depresyonu engelleme gibi pek çok faydası vardır. Omega-3 noksanlığı bebeklerden yaşlılara kadar her yaş grubunu etkileyen çok önemli beslenme sorunlarından birisidir. Omega-3 kaynakları hayvansal ve bitkisel olmak üzere ikiye ayrılır. Bitkisel Omega-3’ü en çok bulunduran besin maddesi keten tohumudur. (kaynak:yemekmutfak com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.